Jak zaparkować samochód w San Francisco

W przypadku braku innych ograniczeń, takich jak strefy zezwoleń, zamiatanie ulic, parkometry lub wyznaczone limity czasowe, można parkować w jednym miejscu przez maksymalnie 72 godziny. Pojazdy zaparkowane powyżej maksymalnego limitu zostaną ukarane mandatem  i / lub usunięte na koszt właściciela, nawet jeśli mają pozwolenie na parkowanie w tym miejscu. Nawet posiadanie zezwolenia na parkowanie lub parkowanie na parkingu nie zapewnia zwolnienia z tego ograniczenia. Aby uniknąć mandatu za  przekroczenie maksymalnej liczby 72 godzin, musisz przenieść swój samochód do innego miejsca parkingowego.
Intencją programu jest wyeliminowanie samochodów, które są przechowywane lub porzucane na ulicy publicznej. Należy odczekać 72 godziny (3 dni), aby samochód mógł zaparkować w tym samym miejscu.

W strefach gdzie znajdują się tablice informujące o ograniczeniu maksymalnego czasu parkowania (zazwyczaj od 1 do 2 godzin), należy przenieść pojazd po upływie wyznaczonego terminu, jeśli nie masz pozwolenia. Ustawa wymaga przeniesienia o co najmniej jeden blok lub co najmniej jedną dziesiątą (1/10) mili na około 500 stóp. Nie wystarczy odjechać, a następnie zaparkować w tym samym miejscu lub nawet po drugiej stronie ulicy.

Podczas parkowania równolegle (z boku samochodu przed krawężnikiem) upewnij się, że koła znajdują się w odległości 18 cali od krawężnika.

Samochód musi być skierowany w kierunku przepływu ruchu na swoim pasie ruchu (nie pod prąd), nawet jeśli jest zaparkowany zgodnie z innymi wymaganiami.

Na pochyłym podjeździe lub ulicy obróć koła w taki sposób, aby uderzony pojazd nie wylądował na ulicy, lecz oparł się o krawężnik. Ustaw hamulec postojowy.

Jeśli na ulicy są namalowane linie oddzielające miejsca parkingowe, samochód musi się znajdować dokładnie na swoim stanowisku.

W miejscach, w których nie ma spacji oznaczonych liniami malowanymi, ustaw się tak blisko pojazdów przed lub za tobą, jak to tylko możliwe, pozostawiając dostatecznie dużo miejsca (18 cali).

Na większości ulic znajdują się znaki informujące o zakazie parkowania w określonych godzinach, w określone dni z powodu sprzątania ulicy. Jednak gdy zauważymy, że zamiatarka zamiotła już ulicę, można zaparkować tam samochód, nawet jeśli wyznaczone godziny zamiatania nie wygasły.

 

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz